2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. święto to ma zwrócić uwagę dorosłych na wartość książki w rozwoju młodego pokolenia oraz przekonać dzieci do czytania książek. Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała dla najmłodszych spotkanie z aktorami teatru „Strofa” w Krakowie. Gościem specjalnym była Bogusława Hodyl – autorka książeczek dla dzieci. Na rozpoczęcie spotkania pisarka w zabawny sposób zaprezentowała niektóre swoje wiersze, by przejść do głównej atrakcji jakim był teatrzyk „Strach na wróble”. Spotkanie, za które dzieci podziękowały aktorom uśmiechem, brawami i kwiatami, upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło wszystkim wiele radości. Na pamiątkę dzieci otrzymały od pani Bogusławy Hodyl książki do biblioteki szkolnej z dedykacją i własnoręcznym podpisem autorki.