“Mała Książka – Wielki Człowiek”

Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem bierze udział w projekcje organizowanym przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Biblioteka już wydaje wyprawki małym czytelnikom. Zapraszamy wszystkie dzieci wieku przedszkolnym (3-6 lat) do Biblioteki i przyłączenia się do wspólnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej:

O projekcie

Instytut Ksążki – Biblioteka Wielkiego Człowieka

YouTube – Biblioteka Wielkiego Człowieka