Andrew Tarnowski – brytyjski dziennikarz polskiego pochodzenia; potomek arystokratycznego rodu Tarnowskich. Studiował historię na uniwersytecie oksfordzkim; wieloletni korespondent Agencji Reutera. Obecnie mieszka i pracuje jako dziennikarz w Dubaju. Wielką przyjemność sprawia mu wypoczynek w gospodarstwie na Mazurach.

Książka pod choinkę dla biblioteki

Niecodzienna przesyłka z dalekiego Dubaju do Rudnika nad Sanem nadeszła na ręce burmistrza – książka od Pana Andrew Tarnowskiego „Ostatni mazur” z dedykacją autora. Publikacja zajęła poczesne miejsce w czytelni rudnickiej biblioteki publicznej. To już 5 egzemplarz książki w naszych zbiorach – 3 w Rudniku i 2 w filiach. Pierwszą, jeszcze „ciepłą” w lutym tego roku, zakupiliśmy w EMPiK-u w Warszawie. Duże zainteresowanie czytelników książką, spowodowało, że dokupiliśmy jeszcze 3 egzemplarze. Wielu Rudniczan ma też książkę w swoich prywatnych biblioteczkach. Nic dziwnego – to część naszej historii, opisanej wprawną ręką dziennikarza a zarazem potomka zacnego rodu Tarnowskich, właścicieli m.in. majątku w Kopkach koło Rudnika. Pan Andrew spełnił marzenie naszej biblioteki.