AktualnościAktualności Dom Kultury

19 listopada 2023 r. odbyła się druga część uroczystych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Rudniku nad Sanem. W Domu Kultury z koncertem patriotycznym “Piechota, ta szara piechota” wystąpili artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek.
Artyści zaprezentowali utwory patriotyczne, pochodzące z autorskich projektów dr Anny Czenczek. Zgromadzona publiczność wysłuchała piosenek z najnowszego koncertu pt. „Piechota, ta szara piechota”, który swoją premierę miał 10 listopada z honorowym udziałem Jacka Wójcickiego w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023. W repertuarze znalazły się pieśni legionowe w specjalnie napisanych, nowych opracowaniach muzycznych.
W kolejnej części koncertu artyści zaśpiewali m.in. piosenki: „Czerwone jabłuszko”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” czy „Teraz jest wojna” pochodzące z koncertu „Zakazane piosenki – Naprzód, do boju żołnierze!”, będącego kontynuacją projektu zainicjowanego przez Annę Czenczek pt. „Zakazane Piosenki”, który od 2016 roku zachwyca publiczność w całej Polsce.
Scenariuszem, reżyserią, przygotowaniem wokalnym wydarzenia zajęła się Anna Czenczek, a choreografię przygotowały Bernadetta Wojtuń-Sikora oraz Klaudia Czenczek.
Publiczność zgromadzona na koncercie nagrodziła młodych artystów owacją na stojąco, a koncert zrobił tak wielkie wrażenie na odbiorcach, że artyści jeszcze trzykrotnie pojawili się na scenie.
Młodzi artyści w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją.