21 stycznia 2018 r. w Domu Kultury w Rudniku nad Sanem odbył się koncert noworoczno – patriotyczny „W stronę Niepodległej” w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa pod batutą kpt. Andrzeja Kufla. Wydarzenie objął honorowym patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski.
Organizatorami koncertu byli: Burmistrz Rudnika nad Sanem, Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem. Koncert zorganizowany został w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, przypadającemu w marcu tego roku 30 – leciu działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej oraz 85. rocznicy Domu Oświatowego.

Orkiestrze Wojskowej towarzyszyły wokalistki: Paulina Zięba, Małgorzata Boć, Katarzyna Sztaba-Adamczyk i Dominika Malec z Sekcji Wokalnej Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, zaś koncert poprowadziła Ewa Jaworska-Pawełek.

Fotoreportaż: Foto – Res /Rzeszów/

……………………………………………………..

indeks

Orkiestra wojskowa oczarowała rudnicką publiczność

Owacją na stojąco i dwoma bisami zakończył się niedzielny koncert Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa bod batutą kpt. Andrzeja Kufla w Rudniku nad Sanem. Wojskowi wystąpili w rudnickim MOK z koncertem „W stronę niepodległej”. Zabrzmiały pieśni żołnierskie oraz piosenki rozrywkowe m.in. z repertuaru Mannamu, Budki Suflera i Kayah.
Koncerty noworoczne w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa stają się powoli tradycją w Rudniku nad Sanem. Do wspólnego wysłuchania fantastycznego koncertu mieszkańców i wielu przyjezdnych zaprosiło Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej z jego prezes Małgorzatą Sztabą-Cholewą, burmistrz miasta Waldemar Grochowski oraz gospodyni Miejskiego Ośrodka Kultury Krystyna Wójcik.

Recitale orkiestry w Rudniku to nie przypadek. Stąd pochodzi jej kapelmistrz kpt. Andrzej Kufel, który podczas koncertu nie krył wzruszenia na widok sali widowiskowej wypełnionej po brzegi oraz owacji na stojąco, jakie tuż po koncercie zgotowała muzykom publiczność.
W tym roku Orkiestrze Wojskowej towarzyszyły wokalistki Katarzyna Sztaba-Adamczyk, Paulina Zięba, Małgorzata Boć i Dominika Malec z Sekcji Wokalnej Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, zaś koncert poprowadziła Ewa Jaworska-Pawełek.