10 listopada 2019r. w Domu Kultury odbył się koncert „Niepodległa – Niepokorna”, na który licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się m.in. Zastępca Burmistrza Lucjan Tabasz wraz z Małżonką, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Adam Mach, Sekretarz Gminy Lucyna Zygmunt, Kierownik ZEAS-u Halina Sobota, Dyrektor Przedszkola Miejskiego Iwona Markocka, Dyrektor PSP w Przędzelu Marta Kania, Barbara Tutka Prezes Fundacji „Ocalić od zapomnienia” im. Stanisławy Tutka oraz Wiceprezes Piotr Tutka, Radni Rady Miejskiej oraz lokalna społeczność. W części artystycznej, która obfitowała w umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne – w patriotycznym repertuarze zaprezentowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu oraz grupy taneczne Miejskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem instruktora Sylwii Świątek. Zgromadzeni goście nagrodzili występy donośnymi brawami. Po części artystycznej Dyrektor MOK wręczyła podziękowania na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przędzelu, Pań: Iwony Zygmunt, Joanny Maczugi, Marty Dąbek oraz Sylwii Świątek. Święto Niepodległości jest dniem zadumy, w którym uświadamiamy sobie jak ważną i drogą kwestią jest wolność narodu i państwa. Dlatego tak ważne jest celebrowanie tego święta i pokazywanie kolejnym pokoleniom trudnej drogi do wolności. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości.