Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci Biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Elżbietą Bednarczyk. Autorka, która od 20 lat mieszka w Australii znana jest z utworów dla dzieci, sztuk teatralnych i twórczości dla dorosłych.

Jej pasją życiową jest też taniec. W pierwszej części Pani Elżbieta opowiadała o swojej najnowszej książce. „Kłótnia w tornistrze” to wierszowane opowiadanie z przesłaniem o szacunku dla otaczających nas ludzi, przyrody i przedmiotów, szczególnie tych które służą im w szkole, wzbogacają wiedzę i pomagają rozwijać zainteresowania. W drugiej części spotkania przedstawiła zebranym gościom jak się żyje w Australii oraz jakie dostrzega różnice pomiędzy naszymi krajami. Opowieść wzbogaciła prezentacja multimedialna pokazująca przyrodę, zwierzęta, klimat oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Miłą niespodzianką było wykonanie przez autorkę cygańskiego tańca do oryginalnej muzyki. Na zakończenie dzieci miały możliwość zakupu bajki pt.: „Kłótnia w tornistrze” z dedykacją pisarki.