Aktualności

11 listopada 2018r., o godz. 16.30 w Domu Kultury odbyła się Jubileuszowa Gala z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na patriotyczną uroczystość zaprosili Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Krystyna Wójcik, która wraz z koordynatorkami – p. Joanną Maczuga i p. Iwoną Zygmunt serdecznie powitała cztery pokolenia mieszkańców, którzy przybyli całymi rodzinami hucznie świętować tak ważne wydarzenie. Sala widowiskowa w całości wypełniła się publicznością. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu scena zapełniła się wykonawcami.
W części artystycznej, w patriotycznym repertuarze zaprezentowali się uczniowie Szkół z terenu Gminy Rudnik nad Sanem: Niepubliczne Przedszkole „Ochronka”, Przedszkole Miejskie, PSP nr 1 im. Jana Pawła II, PSP nr 2, PSP nr 3 im. Marii Konopnickiej, PSP w Przędzelu, PSP im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach, Publiczne Gimnazjum im. Orląt oraz grupy taneczne Miejskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem instruktora Sylwii Świątek. Program artystyczny obfitował w umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne. Zgromadzeni goście nagrodzili występy gromkimi brawami. Po części artystycznej Dyrektor MOK wręczyła na ręce Dyrektorów Szkół, koordynatorek oraz instruktor tańca podziękowania. Szczególne podziękowanie otrzymała Julia Pieśniarska za oprawę uroczystości gminnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.
Każdy z uczestników uroczystości otrzymał okolicznościowy kotylion i piernik z napisem „100 lat Niepodległości”, a najmłodsi uczestnicy otrzymali również chorągiewkę i balonik.
Uroczystym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyła wystawa „Symbole Narodowe”, którą można było oglądać w holu Domu Kultury.
Szczególnie optymistycznym akcentem był liczny udział mieszkańców w tym ważnym dniu, za co serdecznie dziękujemy!


Fotoreportaż: Foto – Res /Rzeszów/
………………………………….

logo3

Społeczność Rudnika nad Sanem bardzo hucznie świętowała 100 – lecie odzyskania niepodległości. Oprócz mszy św., uroczystości na miejskim rynku i biegu, dobyła się też Jubileuszowa Gala. Na koncert patriotyczny do Miejskiego Ośrodka Kultury zaprosili burmistrz gminy i miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Krystyna Wójcik, która powitała przybyłych na taneczno-wokalne widowisko gości.
Sala widowiskowa MOK w całości wypełniła się publicznością. Na scenie zaprezentowały się dzieci oraz młodzież z rudnickich szkół, które recytacją, śpiewem oraz tańcem uczciły niepodległość.