20.10.2019 r. w Domu Kultury na zaproszenie Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej odbyło się „Jesienne spotkanie z poezją” z „Antalogii Rudnickich Poetów” . Wśród czytających znaleźli się: Wiktoria Serafin, Dorota Kondysar, Anna Nowakowska, Longina Sądej, Maria Lachowicz, Krystian Gumieniak, Tadeusz Brak, Maksymilian Grębski i Eugeniusz Pędlowski. W programie artystycznym spotkania gościnnie wystąpili uczniowie PSP nr 1 pod kierunkiem p. Agnieszki Banaś. Na zakończenie goście wysłuchali piosenek w wykonaniu p. Eugeniusza Pędlowskiego przy akompaniamencie p. Zdzisława Męczeńskiego, natomiast wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe podziękowania i wiklinowe koszyczki.