W przedświątecznym tygodniu Biblioteka Publiczna w Rudniku i filie w Kopkach i Przędzelu przygotowały zajęcia dla dzieci nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

W lekcji bibliotecznej w Rudniku, udział wzięli wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z opiekunami: Panią Anną Całka-Drożdżal i Panią Renatą Mika. Choinka, kolędy i wspomnienia tradycji w swoich rodzinach wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Na koniec były prezenty od biblioteki – słodycze i książki, dzieci zaś podarowały nam własnoręcznie przygotowane prezenty: choineczkę i aniołka.

„Idą święta” – zajęcia plastyczne w Przędzelu
Podczas zajęć dzieci malowały rekwizyty świąteczne, zrobiły wystawkę swoich prac a na koniec przystroiły choinkę. W prezencie pod choinkę otrzymały słodki poczęstunek.

„Hej kolęda, kolęda” – zajęcia świąteczne w Kopkach
Anioły i aniołki z bibuły wykonane podczas zajęć w kopeckiej bibliotece ozdobiły świąteczną choinkę, która przypomniała o zbliżających się świętach. Aby tradycji stało się zadość, dzieci otrzymały kolędę: zamiast dawnych Szczodraków – cukierki.