Aktualności

1 lipca 2021r. w sali konferencyjnej Centrum Wikliniarstwa odbył się finał projektu Równać Szanse „Noc Kupały, wianki i cuda, więc zabawa nam się uda” spektaklu ruchowo teatralnego, którego autorami były dziewczęta z Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem. Podczas świętowania zakończenia projektu zaproszeni goście: osoby zaangażowane w realizację inicjatywy,władze gminy, radni dyrektorzy szkół, wychowawcy, nauczyciele, rodziny mieli poznać efekty półrocznej pracy kilkunastoosobowej grupy projektowej w składzie: Oliwia Kobylarz, Karolina Ryczko, Magdalena Łętek, Izabela Urban, Magdalena Kotuła, Martyna Szast Martyna Zygmunt, Magda Moskal, Julia Sagan, Wiktoria Gil, Amelia Kolińska.

Ze względu na niesprzyjającą pogodę, która mocno pokrzyżowała nam plany wystawienia spektaklu w plenerze, nad rzeką Rudną, dzień wcześniej przygotowane zostało nagranie, które zaproszeni goście obejrzeli. Podsumowanie projektu poprowadziła Izabela Urban, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, która opowiedziała jak wyglądała realizacja projektu przez młodzież od pierwszego, organizacyjnego spotkania 9 lutego 2021r. w Centrum Wikliniarstwa.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy upominek, wręczone zostały również nagrody w konkursie na najpiękniejszy wianek:

I miejsce – Magda Moskal

II miejsce – Oliwia Kobylarz

III miejsce – Julia Sagan

Wyróżnienie – Wiktoria Gil

Po części oficjalnej organizatorzy podsumowania projektu zaprosili przybyłych gości na poczęstunek – degustację tradycyjnych potraw.

Projekt był ogromnym wyzwaniem ale kreatywni młodzi ludzie stworzyli wyjątkowy spektakl oparty na obrzędach praktykowanych w Noc Kupały. Poza realizacją scenariusza, próbami, nauką tekstu, przygotowali rekwizyty, ciekawą choreografię i sukienki a także wiele innych drobiazgów składających się na widowisko. Nasza młodzież wszystkiemu podołała a uczestnictwo w projekcie zaowocowało nabyciem, nowych umiejętności: zarządzania własnym czasem, planowania i realizowania postawionych sobie celów. Przełamali różne lęki i bariery, w tym nieśmiałość i stres, zobaczyli nowe miejsca, poznali nowych ludzi. Dzięki udziałowi w projekcie ciekawie i twórczo spędzili czas, poprzez występowanie w różnych rolach poznali swoje mocne i słabe strony a także nauczyli się samodzielności i zaradności. Wszystkie etapy projektu zostały zrealizowane i z dumą możemy patrzeć na to, co zostało zrobione. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt za poświęcony czas, wiele cennych uwag i spostrzeżeń, pomoc w przygotowaniach, cierpliwość i dobrą atmosferę. Młodzieży, która wzięła udział w projekcie życzymy, aby doświadczenie i umiejętności nabyte podczas naszej współpracy ułatwiły im start w dorosłym życiu. Coś się kończy…więc czas zacząć kolejne działania, nowe pomysły czekają już na realizację.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania na kanale YouTube