W programie tegorocznych zajęć filii bibliotecznej w Przędzelu znalazły się zajęcia plastyczno-techniczne, gry planszowe i zabawy ruchowe. Pierwszy tydzień ferii upłynął pod znakiem projektowania i wykonania „Walentynek”. Dzięki temu powstały prace pełne miłości, ozdobione kolorowymi brokatami i wycinankami.
Dla dzieci dużą atrakcją był specjalnie zorganizowany wyjazd autokarem do Domu Kultury w Rudniku nad Sanem na spektakl teatralny „Małe co nieco tygryska”.
W drugim tygodniu uczestnicy zajęć bardzo miło spędzili czas zapoznając się z podstawową techniką robienia na drutach pod kierunkiem Pani Barbary Szast – bibliotekarki z filii bibliotecznej w Kopkach.
Najmłodsi czytelnicy słuchali bajek i oglądali kolorowe książki, układali puzzle i grali w różne gry.
Dużą popularnością cieszyły się zabawy z chustą animacyjną, a opiekunowie chętnie uczestniczyli w zabawie tworząc miłą i przyjazną atmosferę naszych ferii.
Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki i słodycze. Ferie zimowe dobiegły już końca ale biblioteka nadal jest otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.