AktualnościAktualności Biblioteka

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji w naszej bibliotece gościliśmy grupę pięciolatków „Misie” z Przedszkola Miejskiego w Rudniku nad Sanem. Dzieci poznały historię pluszowego misia, przekonały się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu książek. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania. Bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie z książki „Miś Uszatek i przyjaciele” Czesława Janczarskiego pt. „Uszatek idzie do przedszkola”. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały zaprezentowane książki i czasopisma z misiem w roli głównej. W takim dniu nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy ze śpiewem „Jedna łapka, druga łapka” oraz zabawy zręcznościowej. Na zakończenie dzieci otrzymały od Misia „Małe co-nieco” – ciasteczko „Lubisie”.