5 listopada swoje święto obchodzi najmilsza przytulanka – pluszowy miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej maskotki. Jak co roku w Filii bibliotecznej w Przędzelu odbyło się spotkanie pt. „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Przedszkolaki przyniosły do biblioteki swoje ulubione maskotki – malutkie i ogromne, białe, brązowe, puszyste albo już lekko wytarte, ale wszystkie najukochańsze na świecie. Dzieci wysłuchały historii powstania maskotki, a także poznawały literaturę i filmy o misiowej tematyce. Same opowiadały o swoich pluszowych ulubieńcach i bohaterach bajek. Każdy przedszkolak na zakończenie zajęć otrzymał słodkie co nieco.