AktualnościAktualności Centrum Wikliniarstwa

W niedzielę 20 sierpnia 2023 r. na terenie boiska rezerwowego „KS Sparta Jeżowe” w Jeżowem odbyły się XXV Dożynki Powiatu Niżańskiego. Podczas wydarzenia Gminę Rudnik nad Sanem reprezentował burmistrz Waldemar Grochowski, dyrektor i pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz 2 grupy wieńcowe: Koło Gospodyń Wiejskich w Kopkach, a także Koło Gospodyń Wiejskich „Przędzelanki”. Na scenie zaśpiewały w duecie Julia Pleśniarska i Anastazja Gendera oraz Wiktoria Gil, a także Maja Bigos. Zatańczyła natomiast jedna z grup tanecznych Miejskiego Ośrodka Kultury, w skład której weszły: Wiktoria Potomski, Karolina Nalepa, Oliwia Krzysztoń, Laura Moskal i Lena Bakalarz. W trakcie imprezy wręczone zostały nagrody dla najlepszego rolnika oraz najzdolniejszego ucznia. Otrzymali je: Paweł Piela z Przędzela i Wiktoria Cagara, która uczęszczała do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudniku nad Sanem. Jak co roku, zorganizowano „Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Wieniec Powiatu Niżańskiego”, podczas którego III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Przędzelanki”. Panie zdobyły także I miejsce w „VI Powiatowym Konkursie na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego” za „Przysmak gospodarza”. Serdecznie gratulujemy! Przygotowane zostało również stoisko wystawiennicze Centrum Wikliniarstwa z wikliną artystyczną i użytkową oraz pokazem wyplatania, który został poprowadzony przez artystę rzemiosła.