„Czas na czytanie. Książka wzbogaca”

Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem zarejestrowała się do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej „Czas na czytanie. Książka wzbogaca” zainicjowana przez Świat Książki oraz partnerów: Fundację Agory i Agencję Ciszewski Public Relations.
Patronat honorowy nad akcją „Czas na czytania. Książka wzbogaca” objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski. W czasie trwania projektu do bibliotek w całej Polsce trafi ponad 100 000 książek przekazanych przez wydawnictwo Świat Książki.
„Korzyści płynące z czytania są oczywiste i nie do przecenienia – poszerzamy horyzonty, wzbogacamy słownictwo, kształtujemy wrażliwość. Dlatego tak ważny jest dostęp do książek. O pomyśle rozdawnictwa myśleliśmy już od dłuższego czasu i cieszymy się, że teraz dojdzie on do skutku przy pomocy agencji Ciszewski i naszych partnerów” – zaznacza Katarzyna Szerling, Dyrektor Marketingu, Świat Książki.
Zasady uczestnictwa w akcji:
Biblioteka, która znalazła się w bazie danych opublikowanej w Internecie na stronie www.czasnaczytanie.pl., po potwierdzeniu uczestnictwa, otrzymała kod dostępu do rejestracji.
Bibliotekarze są zobowiązani do przeprowadzenia wewnętrznego głosowania wśród Czytelników na najbardziej oczekiwane pozycje książkowe, z listy książek udostępnionej przez organizatorów akcji.
Po zliczeniu głosów biblioteka może zamówić nieodpłatnie 35 książek wytypowanych przez Czytelników
Pakowanie i wysyłkę książek realizuje nieodpłatnie, jako partner wspierający akcję, firma Arvato Services.
W naszej bibliotece trwa głosowanie na książki z listy …