AktualnościAktualności Biblioteka

Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, która umożliwia nieodpłatny dostęp do zdigitalizowanych zbiorów Biblioteki Narodowej. ACADEMICA pozwala na dostęp do kilkuset tysięcy pełno tekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać jedynie na miejscu w naszej bibliotece po zalogowaniu się na specjalnie przeznaczonym do tego celu terminalu. Terminal systemu ACADEMICA dostępny jest w czytelni Biblioteki w Rudniku nad Sanem w godzinach: poniedziałek; 10.00-15.00, wtorek –piątek: 10.00-18.00.

Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl
Zalety korzystania z systemu ACADEMICA:
• Bezpłatny dostęp do 3 431 033 publikacji naukowych.
• Stale rozbudowywane zasoby serwisu uzupełniane o najnowsze publikacje naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.
System całkowicie bezpłatny zarówno dla biblioteki, jak i czytelników.