AktualnościAktualności Biblioteka

13.10.2022r. do naszej biblioteki przybyła grupa pięciolatków z Miejskiego Przedszkola z Panią Anną Karaś. Spotkanie to odbyło się w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom.” Akcja głośnego czytania realizowana jest w naszej bibliotece co roku i jest stałą formą pracy z małymi czytelnikami. Jej celem jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest właśnie głośne czytanie. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z biblioteką, a następnie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadania z książki Anieli Cholewińskiej- Szkolik pt. „POPIK i jego wielkie przygody”. Po wysłuchaniu opowiadania maluchy odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem i pięknie kolorowały obrazki z podobizną pieska.