W naszych bibliotekach Pluszowy Miś obchodził swoje święto. Tego dnia każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim małym lub dużym Misiem. Pluszowi goście towarzyszyli maluchom podczas wspólnej zabawy w bibliotece w Rudniku z Panią Edytą Zarębską – bajkopisarką i ilustratorką z Lublina. Miłym akcentem spotkania były niespodzianki od uczestników spotkania. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rudniku przygotowały wierszyki i piosenkę o Misiu, a pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 przyniosły upieczone przez swoje Mamy – piernikowe Misie.

Dzień Pluszowego Misia obchodziły też dzieci w bibliotece w Kopkach i Przędzelu. Był to z pewnością dla wszystkich niezapomniany dzień pełen misiowych atrakcji.