Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem wraz z Filiami w Kopkach i Przędzelu zorganizowała lekcje biblioteczne dla dzieci ze Szkół Podstawowych. Celem spotkania było nauczenie dzieci bezpiecznego i rozsądnego korzystania z Internetu wskazanie, gdzie kryją się niebezpieczeństwa i jak je omijać.

Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, czy w sieci trzeba przestrzegać podobnych zasad bezpieczeństwa jak i poza nią. Czy komputer jest bardzo ważny w życiu? Bibliotekarki zapoznały też uczniów z katalogiem elektronicznym. Nie zabrakło wzmianki o nowych formach książki a na zachętę dzieci wysłuchały fragmentu jednej z nich. Mamy nadzieję, że uczniowie często będą odwiedzać stronę internetową biblioteki i korzystać z jej katalogu. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie co nieco i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.