Aktualności

Finał projektu Równać Szanse „Po drugiej stronie”, wyjątkowego spektaklu, którego autorami była młodzież z Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem odbył się na scenie widowiskowej Domu Kultury 13 września 2020r. Na galę uczestnicy projektu zaprosili osoby, które przyczyniły się do realizacji tej inicjatywy oraz władze gminy, radnych, dyrektorów szkół, wychowawców, nauczycieli, rodziny, koleżanki i kolegów. Podsumowanie projektu poprowadziła Aleksandra Węglarz, uczennica kl. VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, która opowiedziała jak wyglądała ich praca od pierwszego, organizacyjnego spotkania 11 styczna 2020r. w Centrum Wikliniarstwa.
Młodzież zadbała o wszystko! Poza realizacją scenariusza, próbami, nauką tekstów piosenek, przygotowała rekwizyty, ciekawą choreografię, scenografię, kostiumy i charakteryzację oraz konferansjerkę, a także wiele innych drobiazgów składających się na widowisko. W trakcie realizacji projektu wcielili się w role aktorów, tancerek, członków obsługi technicznej. Każdy przyjął rolę, w której czuł się najlepiej, na miarę swoich możliwości, co można było zobaczyć na filmie obrazującym kolejne etapy realizacji projektu, w który zaangażowani byli:

 • Julia Pałka
 • Izabela Urban
 • Magdalena Zagaja
 • Paulina Zagaja
 • Oliwia Kumorkiewicz
 • Oliwia Kobylarz
 • Aleksandra Węglarz
 • Weronika Jakubowska
 • Oliwia Rychlak
 • Iga Bucior
 • Szymon Ługowski
 • Kamil Sagan

Wszyscy wpatrywali się w młodych aktorów z podziwem, obserwując swobodę, z jaką prezentowali się na scenie. Widowisko wzruszyło, u niektórych wzbudziło wspomnienia i pobudziło wyobraźnię widzów, którzy byli oczarowani występem. Niestety z powodu obostrzeń sanitarnych nie wszyscy chętni mogli go obejrzeć, dlatego też zapraszamy na naszego fanpage’a gdzie zostanie zamieszczony film ze spektaklu.
Po spektaklu można było zobaczyć wystawę fotografii wielkoformatowej przedstawiającej pracę młodzieży podczas realizacji projektu. Była to także okazja do podzielenia się wspomnieniami
z przygotowań i przebiegu realizacji inicjatywy. Każdy uczestnik otrzymał wyjątkową pamiątkę, efekt wspólnej pracy – zdjęcie oraz Certyfikat uczestnictwa w projekcie. Realizowany przez młodych ludzi projekt przyniósł wiele pozytywnych skutków. Udało im się stworzyć coś wyjątkowego, co jest ich zasługą od początku do końca. Wspólna praca przyniosła nowe przyjaźnie oraz zdolność współpracy. Każdy uczestnik planował pracę i realizował ją metodą małych kroczków, a rzetelność i systematyczność pozwoliły się cieszyć małymi sukcesami i tym ostatnim, największym. Silne poczucie odpowiedzialności za wspólne dzieło nie pozwoliły grupie na kryzys czy wypalenie.

To już jest koniec….Wspaniałej młodzieży życzymy, aby doświadczenie nabyte podczas naszej współpracy zaowocowało w jej dalszym życiu! Dodatkowo, pozytywnej energii dostarczali nam sprzyjający przyjaciele, którzy czekali na start inicjatywy i zintegrowali się wokół tego projektu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, którzy dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami czy uwagami. Dziękujemy za poświęcony czas, przygotowania, cierpliwość i dobrą atmosferę, za dzielenie się z nami swoją wiedzą, pomocą w gromadzeniu informacji.

YouTube – spektakl