20 czerwca 2013r. w Brukseli, dzięki współpracy Domu Polski Wschodniej z Kieleckim Centrum Kultury i Polską Organizacją Turystyczną, odbył się pokonkursowy pokaz mody laureatów tegorocznej edycji Off Fashion, pod nazwą „Off Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu”. Patronat nad wydarzeniem objął Pan Artur Harazim, Ambasador RP w Królestwie Belgii. Pokaz został zorganizowany w prestiżowej sali Muzeum Motoryzacji – Autoworld, doskonale znanej wszystkich brukselczykom. Gościem honorowym pokazu była Jej Królewska Wysokość Księżna Aleksandre de Belgique. Ponadto wśród 400 gości znaleźli się Ambasadorowie z Węgier, Słowacji i Bułgarii, posłowie do Parlamentu Europejskiego, pracownicy instytucji europejskich jak również projektanci, designerzy i inwestorzy mody z zachodniej Europy.
Celem pokazu była prezentacja zwycięskich kolekcji laureatów XIII edycji konkursu Off Fashion, którzy podjęli się roli Ambasadorów pięciu województw Polski Wschodniej i przełożyli na język mody swą fascynację tym makroregionem, przyczyniając się do jego popularyzacji w krajach Beneluxu.

Na stronie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego znajduje się m.in. informacja:

„Województwo Podkarpackie, które jest europejskim zagłębiem wikliniarstwa, pokazało kolekcję strojów z wikliny. Wikliniarstwo na Podkarpaciu to nie tylko wyplatanie koszyków, ale także sposób na łączenie tego, co tradycyjne z nowoczesnością poprzez modę. Stroje, które zostały zaprezentowane nie tylko doskonale wpisały się w tematykę pokazu, ale przede wszystkim dzięki swoim barwom, naturalnym materiałom i misterności wykonania oddały magię i piękno Województwa Podkarpackiego. Pomysłodawcą oraz opiekunem tego projektu jest Pani Krystyna Wójcik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem”.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

Wizyta przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Pauliny Bąk – Jachna w Centrum Wikliniarstwa. Celem spotkania było użyczenie strojów z wikliny (wiklinowa moda) w związku z prezentacją Województwa Podkarpackiego podczas OFF FASHION w Brukseli w dniu 20.06.2013r. – 06.06.2013r.

podziekowanie_marszalek_woj_podkarpackiego

Fotoreportaż można obejrzeć klikając na ten link.

Wiklinowa moda – Echo Dnia

Wiklinowa moda na gali w Brukseli – Echo Dnia